العربية English דף הבית הצעות מיוחדות הזמנות / מחירון חפש 
                 


אודות על עלים מוצרים מאמרים חדשות וארועים מודעות סביבתית שאלות נפוצות קישורים פעילות מינה פארן צור קשר
מי אנחנו
איך ומתי להגיע אלינו
על עלים ותקני איכות
הצוות
הרשם לקבלת עדכונים
מי אנחנו
כך הוקם "על עלים"...
מי אנחנו

 

לפני יותר מ25 שנה הזדמן לי לנסוע בשליחות של חברה שעבדתי בה, לבחון אפשרות לגידול גינסנג – צמחי מרפא חשוב ממזרח אסיה. יחד עם חבר ממושב ציפורי, מיכה נוימאיר, הקמנו שותפות שנקראת  SupHerbs “צמחי מרפא". התחלנו בגידול צמח אחר, בן החרצית, כגידול חקלאי לכל דבר, עבור חברת מיצויים ישראלית. הג'ינסנג הישראלי לא הפך להצלחה גדולה, וזנחנו רעיון זה בהמשך, אבל הצוהר שנפתח לעולם צמחי המרפא הביא אותנו לעולמות חדשים של צמחים ומוצרים. 

 בינתיים הוספנו עוד מספר גדול של צמחים, כמו האכינצאה ומליסה, זוטה לבנה ורבים אחרים - והתחלנו גם בגידול אורגני, שיש לו חשיבות מיוחדת בצמחי מרפא.

 לאחר קבלת ההחלטה להתמחות בגידול צמחי מרפא, גילינו שהנושא שואב אותנו פנימה, לעולם ומלואו שבו גידול כל צמח, הופך להיות תהליך לימודי, לימוד הביולוגיה של הצמח, דרכי הגידול, האיסוף והעיבוד והתאמתו של הצמח לניצולו כצמח מרפא או תבלין.

ועוד גילינו , שככל שאנחנו לומדים יותר, אנחנו מגלים שיודעים מעט מאד, על הצמחים שמסביבנו, על המגוון הבוטני העצום, ועל העולם המופלא של חומרי הטבע בצמחים.
 
במישור העסקי, מעבר להרפתקה הלימודית, גילינו כי גידול צמחי מרפא הופך לעיתים גם להרפתקה כלכלית, בעיקר משום שלא נוצרה עדיין בישראל תשתית של תעשיה אמיתית של צמחי מרפא. לאחרונה אמנם נראה כי היא מתחילה להתפתח. אנחנו מחזיקים לתעשייה צעירה זו אצבעות, משום שאנחנו מאמינים שעתידו של הענף, אינו יכול להתבסס על חברות מסחריות בלבד. הפצה של מידע בנושא הצמחים חשובה כמובן גם לחברות, ואנו מקדמים הפצת ידע מקצועי לחברות ולאנשי מקצוע.
 
היעד המרכזי של "על עלים" הוא אספקת חומר צמחי באיכות גבוהה, לתעשיית התרופות הצמחיות ולמטפלים בצמחים בישראל. הייצור המקומי הוא אתגר שבו שותף החקלאי והיצרן במפעל. אנחנו רואים בנושא זה יעד מרכזי.  בנוסף, להשלמת כל מה שלא ניתן לייצר בישראל, אנחנו מייבאים צמחי מרפא ותמציות בוטניות במגוון גדול מחו"ל.
 
צוות קטן ומסור של עובדי "על עלים" עובד כתף אל כתף בקידום כל היעדים ומתן מענה לכל הבקשות המגיעות מהציבור ומאנשי המקצוע.
 
 
קיימות עוד תכניות רבות. "על עלים" היא רק בתחילת הדרך. אני חושב שאנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע, אבל יחד עם זאת - לא נגיע לשם ללא עזרתכם ושיתופכם. נשמח לקבל תגובות והצעות שונות. התגובות עד כה היו מאד מעודדות, ואני מודה שוב לכל מי שכותב או מטלפן, תומך בעצה ובהשתתפות בפעילות.
 
 
פרץ גן

קורס לקטי רפואה: "מהיער אל ארון התרופות" 2018 קורס בהנחיית דרור דראמי, M.Sc., מדריך בשומרי הגן והרבליסט קליני.
לעבור תהליך בן 10 מפגשים ביער להכרה ולהבנה של עשרות צמחי מרפא מקומיים, ומהם...
ללקט, לרקוח ולהכין את מלאי התרופות הצמחיות שלכם על בסיס צמחי הליקוט!
ובסיום, להרגיש שסביבנו פועם בית מרקחת בלתי נדלה של צמחים, ולדעת למצוא את מבוקשנו בין אלפי ה"מדפים"...

לידיעה המלאה >

מבצעי חודש אוגוסט 2017
מבצעים לחודש אוגוסט בלבד!


לידיעה המלאה >

על עלים, גם ב"פייסבוק"
סטטוסים ועדכונים מדליקים על צמחים שאין בשום מקום אחר! בואו לבדוק, להתעדכן, להגיב ולשתף!
לידיעה המלאה >

קבלת עדכונים
הרשם/י לקבלת מידע לתיבת הדואר שלך - על מבצעי החודש, חדשות על עלים וארועים!
לידיעה המלאה >

הצעות מיוחדות